You are here:   Tävlingar
Register   |  Login

Aktuell tävlingsinformation

Minimize

  • 6/1   kl.10-14 DM-serie 1, Öjesjön, Y-kroken
  • 14/2 KM-dag
  • 21/2 kl.10-14 DM Mormyska, Hallstanäs, Lugnvik, Triana
  • 27/2 kl.11-14 Bollstanappet, Bollstafjärden, Bollsta FVF
  • 12/3 kl.10-14 DM Pimpel lag & individuellt, plats se inbjudan, Njurunda SFK
  • 13/3 kl.10-14 DM-serie 2, Öbackanappet, Stor-Vegsjön, Öbacka SFK
  • 19/3 kl.11-14 Dynäsnappet, Ångermanälven, FVF Öringen
  • 2/4   kl.10-14 DM-serie 3, Ångermanlands Öppna, plats se inbjudan, Höga Kusten SFK
  • 3/4   kl.10-14 DM-serie 4, Storfiskarnappet, Storsjön, Långviksmon, SFK Storfiskarna
  • 6/1   kl.10-14 DM-serie 1, Öjesjön, Y-kroken
  • 14/2 KM-dag
  • 21/2 kl.10-14 DM Mormyska, Hallstanäs, Lugnvik, Triana
  • 27/2 kl.11-14 Bollstanappet, Bollstafjärden, Bollsta FVF
  • 12/3 kl.10-14 DM Pimpel lag & individuellt, plats se inbjudan, Njurunda SFK
  • 13/3 kl.10-14 DM-serie 2, Öbackanappet, Stor-Vegsjön, Öbacka SFK
  • 19/3 kl.11-14 Dynäsnappet, Ångermanälven, FVF Öringen
  • 2/4   kl.10-14 DM-serie 3, Ångermanlands Öppna, plats se inbjudan, Höga Kusten SFK
  • 3/4   kl.10-14 DM-serie 4, Storfiskarnappet, Storsjön, Långviksmon, SFK Storfiskarna
  • Öppna tävlingar som inte finns i kalendern...

    Minimize

    Kalender Västernorrland 2017

    • 17/5 Mäskserie 1 Y-kroken Selångersån Sporthallen Kl.18-21
    • 20/5 Selångeråmetet SFK Sundsvall kl.11-14
    • 24/5 Mäskserie 2 SFK Öbacka Plats se inbjudan kl.18-21
    • 31/5 Mäskserie 3 Y-kroken Plats se inbjudan Kl.18-21
    • 6/6 Båtmetetävling Y-kroken Storsjön kl.10-13 + 14.30-17.30
    • 7/6 Mäskserie 4 SFK Öbacka Kl.18-21
    • 11/6 DM traditionellt mete SFK Njurunda Plats se inbjudan Kl.10-14
    • 14/6 Ådalsserien 1 SFK Öbacka Brunnesjön Kl.18-21
    • 21/6 Ådalsserien 2 Stenbiten Plats se inbjudan Kl.18-21
    • 28/6 Ådalsserien 3 Y-kroken Plats se inbjudan Kl.18-21
    • 16/7 Båtmetetävling FVF Öringen Plats se inbjudan Kl.11-15
    • 30/7 Artedinappet SFK Storfiskarna Norrböle Kl.10-14
    • 5-6/8 SM Traditionellt mete Bollnäs
    • 9/8 Ådalsserien 4 Triana Plats se inbjudan Kl.18-21
    • 13/8 Triananappet Triana Abborrsjön Kl.10-14
    • 20/8 Ådalsserien Final FVF Öringen Plats se inbjudan Kl.10-14
    • 26/8 Ljungan Kl.11-15 Njurunda SFK
    • 27/8 DM Internationellt mete SFK Öbacka Plats se inbjudan Kl.10-14




    Andra tävlingar...

    OBS! Vi försöker uppdatera denna lista så fort vi får vetskap om tävlingar eller ändringar men kolla själv upp så att tid & plats stämmer innan ni åker.